Dzień Kolorowej Skarpetki

W dniu 21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa lub inaczej Dniu Kolorowej Skarpetki.
Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.
Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji! W poniedziałek, 20 marca przyjdź do szkoły w rożnych skarpetach - pokaż, że różni nas tak niewiele.
do