Dzień Tabliczki Mnożenia

W ramach obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny o miano Mistrza Tabliczki Mnożenia. W I etapie konkursu wszyscy uczniowie klas III-VIII rozwiązywali test, starając się jak najszybciej odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Etap II wyłonił z każdej klasy jednego Eksperta Tabliczki Mnożenia, który wziął udział finale konkursu. Uroczysty finał obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w środę 12 października 2022r., kiedy to mistrzowie klas w dwóch kategoriach wiekowych (klas III-IV oraz klas V-VIII) ponownie zmierzyli się z tabliczką mnożenia na czas. W tym etapie uczniowie musieli jak najszybciej ułożyć wieżę z kubeczków według podanego wzoru. Na kubeczkach widniały wyniki mnożenia liczb, a na podanych wzorach – odpowiednie działanie. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli również obejrzeć krótki montaż filmowy uczniów klasy VIII, który przybliżył im historię powstania tabliczki mnożenia. A oto wyniki konkursu – Mistrzowie Tabliczki Mnożenia poszczególnych klas wyłonieni w II etapie konkursu:

Klasa III – Nataniel Wróbel
Klasa IV – Jan Powroźnik
Klasa V – Janusz Wróblewski
Klasa VI – Nikola Remisz
Klasa VII – Eryk Klekot
Klasa VIII – Wiktoria Kot

Najlepsi i najszybsi, którzy uzyskali tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia to:

Kategoria klas III-IV: Nataniel Wróbel
Kategoria klas V-VI: Nikola Remisz
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
mno4
mno1