Uwaga! uwaga! Fajna akcja:

"Przerwa na czytanie"

25 października b.r. cała nasza placówka, tj. przedszkolaki, uczniowie, pan dyrektor, nauczyciele, pani sekretarka, pracownicy obsługi, zaproszeni rodzice weźmie udział w  III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

We  wtorek 25.10.22r. na wszystkich przerwach międzylekcyjnych społeczność szkoły czyta książki (każdy swoją) w wybranym przez siebie miejscu (bibliotece, sali, świetlicy, korytarzu, jadalni, gabinecie). Dla najmłodszych: przedszkolaczków i uczniów kl. 1-3 stworzone będą „Strefy czytania”, w których dzieciom będą głośno czytać starsi koledzy i nauczyciele.

Każda klasa przygotowuje „transparent”, na którym umieści własne dokończenie zdania:

CZYTAM, BO…………

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach akcji „Przerwa na czytanie” odbędzie się KONKURS na najciekawsze przebranie postaci bajkowej lub powieściowej.

Konkurs odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych:

I  kat. – przedszkolaczki

II kat. – uczniowie kl. 1-3

III kat. – uczniowie kl. 4-6

IV kat. – uczniowie kl. 7-8

Na zwycięzców czekają nagrody… zgadnijcie jakie?

Plakat Przerwa na czytanie 2022 Zdjęcie w tle dla Facebooka