Pasowanie na czytelników
My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY.

W czwartek, 16 listopada, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy I.
Jest to ważny moment dla najmłodszych uczniów, ponieważ stali się oni świadomymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole pasowanie na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję pani bibliotekarka przygotowała zabawy i bajkowe zagadki. Następnie pierwszoklasiści w obecności pana dyrektora złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.