Szósta klasa i lektura w pudełku

Klasa szósta omawiała na lekcjach języka polskiego książkę Alfreda Szklarskiego pt. „Tomka w krainie kangurów”.
Jako podsumowanie uczniowie przygotowali ….lekturę w pudełku.

Atrakcyjna metoda zmotywowała uczniów do pracy i sprawiła, że po lekturę sięgnęli także ci, którzy jej na początku nie przeczytali.

Z powieści mogli sami wyczarować taki świat, jaki sobie wyobrazili. To nic, że zamiast tygrysa bengalskiego zagościł tu lego kot, zamiast psa dingo ulubiona maskotka, zamiast parowca „Aligator” żaglówka, a bohaterowie powieści byli ulepieni z plasteliny. Wyobraźnia i zaangażowanie miały większą wagę. A przy tym na wieczku pudełek napisali streszczenie, narysowali szlak wędrówki Tomka Wilmowskiego przez Australię. W środku znalazły się zrobione przez uczniów mapy podróży, ilustracje, plan wydarzeń,  list Tomka do wujostwa Karskich, sztucer, pusta klatka, zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla australijskiego kontynentu.  Ileż to było zabawy przy tworzeniu takiego pudełeczka! Zobaczcie sami...