Gminny Dzień Edukacji Narodowej
w szkole w Borownie 2018

W dniu 19.10.2018r. o godz. 14:00 w nowej hali sportowej naszej szkoły odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości oraz pracownicy oświaty z naszej gminy. Szczególne podziękowania za obecność należą się Panu Stanisławowi Gmitrukowi – Przewodniczącemu Sejmiku Wojewódzkiego, Panu Krzysztofowi Smeli – Staroście Częstochowskiemu, Radnym Gminy Mykanów na czele z przewodniczącym - Panem Włodzimierzem Cichoniem. Swoją obecnością zaszczycili także: Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie - Pani Edyta Świerczewska, Dyrektor SOD-u w Częstochowie - Pan Zbigniew Janus oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Mykanowie – Pani Krystyna Skoczylas.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrekcję ZSP w Borownie, po czym wszystkich zaproszono na obiad.Po posiłku gospodarz  naszej gminy – Wójt Dariusz Pomada powitał obecnych gości, nauczycieli, pracowników obsługi oraz emerytów. Następnie goście w swoich wystąpieniach przekazali najlepsze życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty. W dalszej części Wójt Gminy Mykanów wręczył podziękowania i Nagrody Wójta dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi, którzy w minionym roku szkolnym w ogromnym stopniu przyczynili się do dobrego wizerunku oświaty w naszej gminie...

Nauczyciele, którzy w 2018 roku zdobyli stopień nauczyciela mianowanego, złożyli uroczyste ślubowanie. Władze ZNP wręczyły nagrody książkowe nauczycielom
i pracownikom obsługi, którzy w 2018 roku obchodzili jubileusze pracy w oświacie.

Spotkanie dopełnił  program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Borownie – w tym roku był to musical.

W czasie spotkania każdy mógł spróbować pysznych i efektownie prezentujących się przekąsek, a także zwiedzić nowo dobudowaną część placówki.

Społeczność szkoły w Borownie serdecznie dziękuje wszystkim za udział w uroczystości. Jesteśmy niezmiernie dumni, że  w tym szczególnym roku 100. rocznicy odzyskania Niepodległości mogliśmy być gospodarzami  pięknego Święta Nauczycieli.

Więcej zdjęć z tego dnia KLIKNIJ TUTAJ!