Przedszkolaki w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym : „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W bieżącym roku szkolnym nasze Przedszkolaki przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, J.Lipiński-Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne „Bliżej Przedszkola”, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy „Rokiczanka”.
Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 – od 1 września do 31 grudnia

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN...

Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.
Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, , poznanie tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony fb ,,Kotki-Psotki", na której będziemy na bieżąco zdawać relacje z realizacji Projektu, w którym na pewno nie zabraknie wspólnej zabawy, integracji, wzbogacenia wiedzy o historię, tradycje i zwyczaje   ludowe z regionów .

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do aktywnego udziału w Projekcie!