NOWA HALA NA 100!

Uroczyste otwarcie nowej hali sportowej
 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borownie

Dzień 21.09.2018r. na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. O godz. 14:00 byliśmy świadkami przecięcia wstęgi przed wejściem do nowo wybudowanej części szkoły. Tego ważnego aktu dokonali: Poseł na Sejm RP Pani Lidia Burzyńska, wicedyrektor Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach Pani Joanna Grabowska, Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztof Smela, Wójt Gminy Mykanów Pan Dariusz Pomada, dyrektor ZSP w Borownie Pan Artur Rybaniec, proboszcz parafii Borowno ks. Piotr Krzemiński, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Deszcz oraz uczniowie – Julia Kosela i Łukasz Ancerowicz. Potem nastąpiło poświęcenie budynku i tablicy upamiętniającej otwarcie hali sportowej w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości...

Wśród znamienitych gości byli również: asystent europoseł Pani Jadwigi Wiśniewskiej, radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Stanisław Dzwonnik, wójt Gminy Rędziny Pan Paweł Militowski, wójt Gminy Kruszyna Pani Jadwiga Zawadzka, wójt Gminy Miedźno Pan Piotr Derejczyk , przedstawiciele administracji powiatowej i gminnej, dyrektorzy placówek kultury i oświaty oraz wielu  innych… Ale przede wszystkim była społeczność naszej szkoły i mieszkańcy wsi Borowno.  Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy przeżyć tak ważną chwilę, która złotymi zgłoskami zapisze się w historii naszej szkoły.

Po oficjalnym przywitaniu gości wyświetlony został krótki film, który w telegraficznym skrócie zilustrował to wielkie przedsięwzięcie, jakim było wybudowanie nowej hali sportowej.

Następnie przyszedł czas na przemówienia, podziękowania i życzenia. Wszyscy gratulowali szkole w Borownie pięknej, nowoczesnej hali sportowej. Goście, po części oficjalnej, zostali zaproszeni do zwiedzania nowego budynku i na poczęstunek. Należy zaznaczyć, że oprócz nowoczesnej hali sportowej, zyskaliśmy salę językową z najwyższej jakości nowoczesnym sprzętem, dużą stołówkę, profesjonalnie wyposażoną kuchnię, szatnie uczniowskie, toalety z prysznicami. Urząd Gminy Mykanów wyposażył salę komputerową w najnowocześniejszy sprzęt.

W międzyczasie absolwenci naszej placówki przygotowywali się do rozegrania turnieju siatkarskiego. Warto nadmienić, że każdy z nich dostał do gry specjalnie przygotowaną na ten dzień koszulkę sportową z numerem 16 upamiętniającym naszego tragicznie zmarłego absolwenta, wielkiego sportowca, Mistrza Polski w siatkówce w kategorii juniorów– Krzysztofa Laskowskiego.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym powstał ten wspaniały budynek. Dziękujemy przede wszystkim w imieniu dzieci uczęszczających do naszej szkoły, które codziennie,                          z ogromną dumą w oczach oraz uśmiechem na ustach korzystają z nowych pomieszczeń.
To najpiękniejszy dla nas prezent!

Zdjęcia z tego wydarzenia TUTAJ!

Relacja VIDEO KLIKNIJ TUTAJ!