Pasje piątoklasistów

Na lekcji języka polskiego uczniowie piątej klasy rozmawiali o swoich zainteresowaniach. Okazało się, że wielu z nich ma ciekawe pasje, o których potrafią długo i z zaangażowaniem opowiadać. Nasi uczniowie chętnie oddają się różnym namiętnościom, które często zaszczepili w nich rodzice. Jedni wolny czas spędzają na sklejaniu modeli samolotów i na lotnisku, inni lubią gotować czy rysować.  Są tacy, którzy wędkują różnymi technikami, jeżdżą na rowerze, grają w siatkówkę lub w piłkę nożną, uprawiają sztuki walki. Cieszy fakt, że jedna uczennica lubi czytać książki. Hobby naszych uczniów są też gry planszowe, skoki narciarskie, strzelectwo. Pamiętajmy, że tyle jest namiętności, ilu jest różnych ludzi. A czym są nasze pasje? Mezo, polski raper popularny wśród młodzieży, w swojej piosence  śpiewa: „ Mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej…..”