Wizyta Przedszkolaków w OSP w Borownie

W piątek  08 czerwca br. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły OSP w Borownie. Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice  i inne elementy wyposażenia  wozu. Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów oraz próba ,,gaszenia '' fikcyjnego pożaru...

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się  także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.